3 простих способа поділу вітальні на функціональні сектори

Приймаючи рішення купити квартиру, слід приділяти особливу увагу вітальні, в першу чергу, це стосується великих сімей. На цю кімнату припадає найбільше функціональне навантаження: хтось любить дивитися телевізор, хтось читати, працювати за комп’ютером або зустрічатися з друзями Саме в даному випадку і вступає в гру функціональне зонування, щоб забезпечити комфорт всіх мешканців квартири, будь вона двокімнатна, трикімнатна або навіть дворівнева.

Щоб грамотно облаштувати вітальню, потрібно чітко продумати план дій з огляду на кожен нюанс планування, ваш ритм життя та особисті уподобання. Наприклад, якщо в цій кімнаті ви найчастіше дивитеся фільми і приймаєте гостей, то найрозумнішим буде поділити її на дві області: з м’яким диваном і телевізором, а також невелику їдальню, де зручно розташуватиметься вашим друзям.

Найпростішим і найпопулярнішим варіантом можна вважати зонування меблями. Зараз дуже рідко можна зустріти квартири з меблями, розставленими чітко по периметру кімнати вздовж стін. Дизайнери підкреслюють, що таке розташування візуально зменшує простір, займаючи більше місця, тоді як відкриті кути практично будь-якої кімнати роблять її більш просторою.
Вибираючи, яку квартиру купити, продумайте заздалегідь, чи зможете ви втілити необхідні вам рішення в дизайні інтер’єру. Якщо можливо не все, існує найлегший спосіб – зонування кольором. Потрібну функціональну область у вітальні можна відокремити за допомогою меблів, стін, підлоги чи перегородок певного кольору. Найяскравіший акцент допоможуть зробити, звичайно ж стіни якогось контрастного відтінку, простіше ходом є комплект меблів або навіть невеликий килимок іншого кольору, що візуально розділяє конкретний функціональний сектор.
Більш креативним варіантом зонування кімнати вважають використання різних фактур, що дещо складніше в технічному плані, але при цьому виглядає оригінальніше. Наприклад, відомо, що з практичної точки зору, підлогу кухні краще викладати плиткою. У вітальні можна діяти за тим же принципом і частішу область використання відокремити плиткою або ламінатом (наприклад, місце, де збираються гості), а місце з домашнім кінотеатром – м’яким ковроліном. На стику часто встановлюють скляні розсувні двері.

Існує також і маса інших методів, що дозволяють привнести індивідуальності в дизайн інтер’єру, не бійтеся експериментувати, щоб перетворити щойно куплені апартаменти на затишний сімейний куточок.