3 типові помилки у підборі та розстановці меблів

Нерідко ще до того, як купити квартиру, ми вже починаємо підбирати меблі та продумувати їх розміщення. У деяких випадках допускаються певні помилки саме тому, що ми звертаємо увагу лише на зовнішній вигляд диванів та крісел, а не планування приміщення. Все це може призвести до зменшення корисного простору або зниження рівня комфорту. Ось чому краще купувати меблі лише після того, як ви купили квартиру.


Популярні помилки:

  1. Встановлення меблів на периметрі кімнати. Ще нещодавно, практично в будь-якій квартирі можна було зустріти типовий інтер’єр з меблями вздовж стін і вільним центром кімнати. Незважаючи на, здавалося б, логічність такого розміщення, таким чином ви візуально зменшуєте простір і значно ускладнюєте процес прибирання приміщення, збільшуючи кількість важкодоступних місць.
    Рекомендація: сучасні дизайнери пропонують більш хаотичний варіант розміщення, що не обтяжує переміщення по квартирі (наприклад, журнальний столик по центру, а диван і пару крісел навколо). Якщо кімната досить простора, можна розбити її на кілька функціональних секторів (для відпочинку, робітник, їдальня).
  2. Розстановка меблів блоками за розмірами та типажем меблів (м’яка та корпусна). Яскравий приклад: велика гардеробна шафа поруч із величезним кутовим диваном, а навпаки другий блок із крихітних пуфів та низенького кавового столика. Таким чином, порушується гармонія, і навіть на підсвідомому рівні здається, що в кімнаті щось не так.
    Рекомендація: меблі бажано встановлювати послідовно, чергуючи різні предмети, а не поєднуючи їх у групи за подібністю.
  3. Громіздкість меблів. Безперечно, кожному з нас хочеться купити в квартиру мегакомфортний диван з величезною спинкою, масивними підлокітниками, в якому буквально потопаєш. Однак проблема в тому, що такі меблі далеко не в будь-якому інтер’єрі виглядають логічно, наприклад, якщо площа кімнати невелика, то вигляд у неї максимально недоречний, а в деяких випадках це ще й заважає зручному переміщенню по квартирі.
    Рекомендація: підбирайте дивани та крісла, які найкраще вписуються в кімнату за розмірами та формою приміщення, щоб отримати якомога більше корисного простору та забезпечити естетично приємний зовнішній вигляд квартири.