4 нюанси, про які варто пам’ятати, підбираючи кольори для інтер’єру

Купивши квартиру, слід ще на етапі планування ремонтних робіт ретельно продумувати всі колірні рішення, так як кожен тон має свій характер, а значить він може вплинути на інтер’єр.Більше того, вони можуть інакше виражати себе у комбінації з іншими відтінками. Однак, насправді, для їх підбору достатньо дотримуватися кількох правил і ґрунтуватися на власних уподобаннях.

 

 

 

 

Виберіть основний тон

Зазвичай звертають увагу на три основні характеристики кольорів: яскравість, насиченість, температура. Як основний колір рекомендуються світлі пастельні тони, оскільки вони мають властивість робити нейтральними більшість кольорів, чорний стає ближче до сірого, а зелений – до м’ятного.

Слід пам’ятати! Темні тони, хоч і часто використовуються в інтер’єрі, але роблять площу приміщення візуально менше, тому якщо ви вирішили купити однокімнатну квартиру, яка сама по собі невелика, то бажано не застосовувати більш темних колірних рішень. Якщо ж ви все-таки зробили вибір на їх користь, то уникайте зайвої насиченості квітів, наприклад, краще глибокий синій, ніж яскравий блакитний. З пастельними все навпаки: насичені відтінки кращі, щоб уникнути бляклості приміщень.

Враховуйте температуру кольору

Всім нам давно відомо, що вся палітра кольорів ділиться на теплі (жовтий) і холодні (синій) відтінки. На основі базових кольорів спектру створюються нові відтінки. Наприклад, досить цікаво працювати із зеленим, тому що вкраплення будь-якого іншого кольору повністю змінює його сприйняття.

Температура може значною мірою вплинути на атмосферу у будинку. Наприклад, якщо ви купили квартиру на північній стороні, то тепле оформлення кімнат може значно пом’якшити сприйняття. Якщо ж ваша мета, навпаки, привнести у зовнішній вигляд апартаментів суворості та стриманості, слід віддати перевагу холодній палітрі.

Підбирайте правильні комбінації основного кольору із додатковими акцентами

Навіть попри правильно підібраний основний відтінок, додаткові можуть зіпсувати ефект. Існує рекомендації, які обов’язково необхідно слідувати: найкраще комбінуються кольори, що знаходяться на протилежній стороні палітри і поруч один з одним. Також дуже важливо, щоб повністю збіглися глибина та насиченість тонів.

Звертайте увагу на деталі

Існують базові поради дизайнерів інтер’єру, яких бажано дотримуватись в оформленні практично будь-якої квартири, наприклад: поєднувати не більше 3 кольорів, слід використовувати більше світлих тонів, можна черпати натхнення з природних матеріалів, що найкраще поєднуються.