4 складових стилю функціоналізм

У сучасному швидкому ритмі життя нерідко перевага віддається не майстерності та розкоші дизайну інтер’єру, а практичності, що значно спрощує життя. Так і виник стиль функціоналізм, що повністю заперечує необхідність естетичного оформлення житла. Наприклад, вирішуючи, який саме диван купити в квартиру, вибирають більш комфортні предмети меблів, а не ті, що виглядають, як витвір мистецтва.

У цьому стильовому напрямі все зосереджено на раціональності, впорядкованості та лаконічності. Нічого зайвого, тільки справді потрібні елементи. Функціоналізм – це чудове рішення, якщо ви збираєтеся купити однокімнатну або двокімнатну квартиру, тому що дозволяє максимально комфортно облаштувати житло з невеликою площею.

 

  1. Пропорційність та рівні лінії. Простір квартири заповнюють предметами з правильними пропорціями, щоб уникнути нагромадження та різких акцентів. Особливо важливо дотримуватись цього правила в апартаментах з маленькою площею. Покупки ліжка чи столу незвичайної форми краще уникати. Рекомендація дотримуватися прямих ліній також важлива, оскільки цей прийом робить кімнату візуально ширшою. Одним із способів, що дозволяють досягти такого ефекту, є установка високої прямокутної шафи (можна і під стелю): вона вміщає в себе більше речей і при цьому візуально зробить стелі ще вищою.
  2. Мінімум декору. На етапі формування у функціоналізмі декор не визнавався взагалі, але пізніше стали з’являтися цікаві прийоми, які роблять зовнішній вигляд житла у цьому стилі приємнішим. Наприклад, можна купити в квартиру килим з яскравим малюнком, кімнатні квіти в незвичайних горщиках, настінний годинник або картини, барвисті пледи та декоративні подушки. Однак не варто перевантажувати кімнату великою кількістю декору, краще виберіть один або два елементи – їх буде достатньо для невеликої квартири.
  3. Практичність оздоблення. Купивши квартиру і починаючи ремонт, слід використовувати матеріали, які довго прослужать і не будуть вибагливі у догляді, крім того, вони не повинні перетягувати на себе увагу. На стіни зазвичай клеять шпалери або просто фарбують, як підлогове покриття вибирають плитку або дерево, стелі також фарбують або встановлюють натяжні.
  4. Продаж меблів. У квартири, оформлені у функціональному стилі (особливо це стосується однокімнатних та двокімнатних), найкраще купити меблі-трансформери, які дозволять заощадити вільний простір. Розкладні дивани (кутові та класичні), відкидні ліжка (фіксуються на стіні, будучи частиною композиції, та розкладаються при необхідності), столи-трансформери та багато іншого.