Візуальні ілюзії в інтер’єрі

Не кожен має можливість купити квартиру з великою площею, нерідко молоді сім’ї починають з компактних однокімнатних або двокімнатних апартаментів. Проте існує безліч способів зробити кімнату візуально більшою, а стелі вище, якщо вам особливо важливий даний параметр.


“Міняємо кордони”, правильно підбираючи колірну гаму

  • Світла стеля та стіни, що контрастують із темним кольором підлоги. Такий прийом дозволить візуально зробити приміщення набагато ширшим, навіть якщо ви купили квартиру з маленькими кімнатами. Одна зі стін, пофарбована в той же відтінок, що і підлога (або наближена до нього) також дозволяє досягти схожого ефекту.
  • Стеля та підлога яскравого відтінку (допустимі малюнки) та однотонні світлі стіни. Таке рішення буде доцільним для невеликих кімнат з високими стелями і дозволить врівноважити співвідношення сторін. Крім того, трохи знизити висоту і зробити кімнату в квартирі, ширше допоможуть горизонтальні смужки на стіні.
  • Для прямокутних кімнат: стеля та одна з коротших стін одного кольору. Такий прийом дозволить візуально зробити довгу (вагоноподібну) кімнату квадратною за рахунок зменшення глибини. Спрощеним рішенням для такого типу приміщень є яскравий акцент тільки на одну з коротких стін, не торкаючись стелі.
  • Якщо ситуація прямо протилежна і необхідно навпаки «поглибити» кімнату в квартирі, то стіни з боків від входу (короткіші сторони «прямокутника») в приміщення обробляють в ідентичному відтінку, що візуально зменшує ширину.
  • Оздоблення стін у темних тонах, а стелі та підлоги – у світлих. Якщо ваша мета зробити стелі зорово вище, то такий прийом чудово впорається із цим завданням. Також подібного ефекту можна досягти за допомогою вертикальних смуг на стінах.

Що ще важливо пам’ятати про колірну гамму в інтер’єрі?

Залежно від того, яку ви вирішили купити квартиру (площа, планування, поверховість), підбирається і колірна гама, що грає одну з ключових ролей у тому, наскільки комфортно вам знаходитиметься вдома. Щоб уникнути надмірностей, краще дотримуватися не більше трьох основних кольорів. Холодні тони візуально віддаляють предмети у приміщенні, а теплі – навпаки, роблять їх ближче. Найкраще з розширенням простору справляється білий колір. З особливою обережністю наближається до вибору малюнка для шпалер, так як він теж здатний коригувати форму кімнати.