Арт-бетон: види обробки та переваги

Купивши квартиру, багато хто задається питанням, яким прийомам в дизайні інтер’єру слід віддати перевагу. Модні віяння мають властивість змінюватися практично щороку, проте існують техніки, які утримують у себе популярність вже не один десяток років.Це ж стосується і арт-бетону, який може перетворити ваше житло на витвір мистецтва.

Бетон – пориста речовина, здатна поглинати вологу, без неї складно уявити процес будівництва. Згодом бетон став застосовуватися не лише на будівельних майданчиках, а й у оформленні інтер’єру. На даний момент практично по всьому світу можна зустріти обробку внутрішніх поверхонь цим матеріалом – такий дизайнерський хід став справжнім трендом. Найчастіше таке рішення впроваджується у сучасних стильових напрямках, наприклад, житло у стилі лофт чи модернізм. Головний девіз квартири з таким оформленням: практичність, гармонія та завершеність.

Застосування чистого бетону було популяризовано японським архітектором Тадао Андо, який надавав перевагу грубим фактурам без додаткової обробки. Згодом дизайнери, використовуючи цю речовину для внутрішніх робіт, почали розробляти складніші техніки, що підвищують його міцність та покращують його зовнішній вигляд.

Основні техніки

  • Бетон у чистому вигляді. На підготовлену поверхню встановлюють опалубку та заливають розчином. Головна мета – досягти рівності необхідної форми. Цей спосіб використовується для обробки стін, підлоги та стель у квартирі.
  • Вапняний розчин. Багато хто прагне купити його для обробки не тільки за акуратний і стильний зовнішній вигляд, але і за його здатність очищати повітря та гіпоалергенні властивості.
  • Штукатурка (шпаківка: алебастр, білий цемент, мармур, вапно). Активно використовується для обробки ванних кімнат, душових кабін, поверхонь на кухні та іншого. Матеріал у результаті виходить досить гнучким і міцним, а також має стійкість до впливу вологи. Можливість варіювання щільності та зернистість дозволяє створити різні ефекти, наприклад, матовий або глянсовий.
  • Штукатурки з ефектами. Вона може бути вапняною, мінеральною, мармуровою і т.д. Робота з цим матеріалом набагато простіше, а остаточний результат від доданих до розчину мінеральних компонентів просто вражає уяву: перламутрові переливи, блиск, світловідбиваючий ефект та багато іншого.
  • Венеціанська. Завдяки мармуровому борошну у складі, можна створити перламутровий або глянсовий ефект. Легко миється та відрізняється довговічністю – відмінний варіант для будь-якої кімнати у квартирі.
  • Рулонний бетон. Закріплюється за допомогою спеціального клейового складу. Його товщина становить не більше 5 мм, але при цьому має належний рівень міцності і чудово імітує грубе бетонне покриття.
  • Суміш чистого бетону та синтетичної смоли. Готова поверхня шліфується і лакується, в результаті стає глянсовою. Такий склад можна купити, якщо ваша мета створити незвичайне рішення за фактурою або кольором на внутрішніх поверхнях квартири.
  • Плити МДФ, покриті шпательною масою з мармуровими частинками. Ключові переваги – спрощене кріплення (як МДФ), повна схожість із оригінальним бетонним покриттям та можливість фарбувати плити.