Чого ви ще не знали про стиль лофт?

Зародився в середині минулого століття в Америці, лофт стрімко набув популярності по всьому світу. Цей стиль інтер’єру вважається одним з найнезвичайніших: недбалість і простота, але це тільки на перший погляд, насправді здійснити деякі дизайнерські рішення досить складно та дорого.

Згодом з’явилися різні відгалуження та комбінації з іншими стильовими напрямками. Наприклад, індустріальний лофт (класика) дійсно характеризується грубою бетонною обробкою, у той час як у богемному лофті переважають світлі тони та різноманітність текстилю. Тому, якщо ви, придбавши квартиру, вирішите оформити її в цьому напрямку, у вас буде багато варіантів на вибір. Проте існують базові особливості, які незмінні:

 

  • Стіни без оздоблення. Повинно створюватися відчуття знаходження на території промислового об’єкта, тому замість оздоблених стін ви побачите цеглу або бетон;
  • Тип планування – студія. Внутрішні міжкімнатні перегородки зазвичай відсутні, даючи більше вільного простору;
    Великі вікна та високі стелі, що створюють ефект просторості;
  • Застосування оригінальних предметів;
  • Комбінація елементів з різного часу як в дизайні, так і в архітектурі в цілому (цегла на стінах, металеві сходи в стилі футуризм, меблі в стилі хай-тек).

Палітра кольорів
Не рекомендується використовувати яскраві кольори та робити акценти. Зазвичай застосовуються базові глибокі відтінки сірого, синього, зеленого та червоного. Переходи між тонами м’якіші.

Яке оздоблення підходить?
Для досягнення повної автентичності часто стіни оббивають до цегли, або як альтернатива дизайнери рекомендують створити видимість грубої обробки, наприклад за допомогою арт-бетону, декоративної цегли, матової фарби або шпалер із зображенням цегляної кладки.

Відштовхуючись від зовнішнього вигляду стін, формують решту дизайну. Для класики підійде арт-бетон. Наприклад, якщо ви хочете пом’якшити класичну грубість індустріального стилю, то краще для обробки квартири купити шпалери. Щоб зробити дизайн творчішим, слід пофарбувати стіни в нестандартний колір.

Меблі
Вибираючи, які саме меблі купити в квартиру в цьому стильовому напрямку, варто враховувати, що акцент робиться на практичність і функціональність. Тому часто перевага віддається меблів, що трансформуються. Однак водночас нерідко застосовуються рішення дизайну, які були популярними у минулому столітті.

Зазвичай вибирають натуральні матеріали (метал, грубе дерево) без дорогого оздоблення та дрібних деталей. Вишуканість може застосовуватися у невеликих кількостях: елегантна тумбочка, розкішне ліжко king-size або дзеркало.