Чому новобудови вигідніші від вторинного житла?

З кожним роком квартири в новобудовах дедалі частіше виходять на лідируючі позиції на ринку нерухомості, відсуваючи старий житловий фонд на другий план. Первинне житло купують не лише для себе, а й як інвестицію.

Безсумнівно, на даний момент існує категорія покупців, які віддають перевагу обжитим багатоквартирним будинкам, але їх кількість постійно зменшується, а популярність новобудов набирає обертів. Докладніше розберемося чому інвестори прагнуть купити квартири з числа первинної нерухомості.

 

 

Цінова політика

Останні кілька років ознаменували себе значним зниженням цін на вторинне житло (понад 20%). На перший погляд здається, що таке явище є досить вигідним для покупців. Однак є істотна каверза: подібна велика покупка найчастіше робиться на кілька десятків років уперед, а стан старих будівель з часом тільки погіршується. З цієї причини купити квартиру в таких будинках буде значно дешевшим: знецінення житла відбувається через знос будівлі та комунікацій.

Ціни на житло у новобудовах формуються кардинально іншим чином. Найчастіше вартість максимально зростає тільки в момент повної здачі будинку, а на різних етапах будівництва вона набагато менша, ніж нерідко користуються інвестори, купуючи квартиру за найнижчою ціною, щоб вона швидше окупилася.

Сама по собі вартість квартир у новобудовах вища за цілком об’єктивними причинами: сучасні технології, матеріали високої якості, велика площа апартаментів, мальовнича прибудинкова територія. Зростання цін цілком логічно пояснюється значним попитом більш комфортне у всіх відносинах житло. У той же час утримання квартири в старому будинку, незважаючи на низьку ціну, може коштувати набагато дорожче за рахунок постійної необхідності ремонтних робіт та вищих комунальних витрат.

Вартість ремонтних робіт

Перш ніж купити квартиру, важливо зробити попередній підрахунок вартості необхідних ремонтних робіт, оскільки нерідко це може коштувати досить дорого. У новобудовах у вас є чудова можливість значно заощадити, тому що в більшості випадків вони здаються з металопластиковими вікнами, металевими вхідними дверима і радіаторами опалення.

Більше того, при ремонті в старому житловому фонді з’являється важливий пункт робіт: демонтаж старих матеріалів перед чистовою обробкою, що є істотною витратною частиною. Саме тому все частіше перевага надається квартирам у новобудовах.