Що таке квартира «під ключ»?

На первинному ринку нерухомості кожен може купити квартиру, що відповідає як його особистим уподобанням, так і фінансовим можливостям.Для зручності у розумінні щодо наявності або відсутності ремонтних робіт, все житло у новобудовах поділяється на 3 групи:

1. з чорновим оздобленням – встановлений металопластиковий профіль та вхідні двері;

2. з чистовою обробкою – здійснюється вирівнювання та покриття поверхні стін, стель та підлоги, в санвузлі кладуть плитку;

3. під ключ – виконуються всі косметичні ремонтні роботи, що дозволяє господареві не вкладати додаткові кошти у квартиру.

Купивши квартиру під ключ, ви отримуєте житло в цілком придатному для експлуатації стані, і все, що залишається покупцям – це закупити меблі з побутовою технікою та починати насолоджуватися життям у новеньких апартаментах. Така покупка має на увазі наявність таких внутрішніх робіт: вирівнювання та покриття поверхні стін, стель та підлоги; наявність комунікацій з уже встановленими вимикачами, розетками та лічильниками; встановлення міжкімнатних дверей; санвузол з плиткою, вмонтованою ванною, унітазом та умивальником; кухню з встановленим кухонним гарнітуром, мийкою та плитою.

Стабільна популярність таких квартир цілком зрозуміла: нерідко покупці житла економ-класу, бажаючи не переплачувати за ремонт і не витрачати час на турботи, пов’язані з ним, вважають за краще купити апартаменти, куди можна в’їхати відразу. Оскільки забудовник набуває матеріалів у промислових масштабах і береться за виконання великих обсягів робіт, ремонт справді набагато дешевший.

Якщо ж говорити про елітне житло, то тут буде складніше заощадити, тому що вартість ремонту від забудовника може виявитися досить високою, проте ви зможете самостійно вибрати дизайн інтер’єру або навіть замовити індивідуальну розробку.

Квартири під ключ: за та проти

Плюси:

  • заселення майже одночасно;
  • можливість заощадити час та фінанси (при купівлі економ-класу);
  • вигідне рішення, щоб здавати у найм.

Мінуси:

  • шаблонність внутрішньої обробки (у деяких забудовників ремонт справді може бути абсолютно ідентичним у всіх квартирах);
  • неминучі додаткові витрати (висока ймовірність того, що роботи, виконані без вашої участі та особистого контролю, не будуть вас повністю влаштовувати і виникне потреба у доробках).