Кухонні шпалери, що миються: розуміємося на величезному різноманітті

Багаторічні напрацювання в дизайні інтер’єру подарували нам безліч варіантів обробки стін на кухні: від розкішного декоративного каменю до простого фарбування. Однак шпалери, як і раніше, популярні, оскільки здатні втілити практично будь-який малюнок, фактуру та рельєф. Діапазон цін також досить широкий, а значить кожен може купити в квартиру шпалери, які відповідають не тільки особистим уподобанням, але й фінансовим можливостям.

У дизайні кухні особливим попитом користуються шпалери, що миються – відмінне рішення, що дозволяє не боятися навіть серйозних забруднень, що легко усуваються мильною водою і губкою. Давайте розберемося в основних їхніх видах.

Що означає маркування шпалер?

  • 1 горизонтальна хвиля – стійкість до вологи. Не найкращий варіант для кухні, тому що їх можна лише злегка (без сильного натиску) протирати вологою губкою без миючого засобу. Чудово підійдуть для будь-якої іншої кімнати у квартирі, але купити їх на кухню – значить створити додаткові складності.
  • 2 горизонтальні хвилі – піддаються миття слаболужними засобами, які непогано справляються з пилом і свіжими забрудненнями, але жир з них буде складно відмити.
  • 3 хвилі – рекомендовано. Якщо ви вирішили купити квартиру і продумуєте інтер’єр кухні такий різновид підійде найкраще, тому що такі шпалери добре витримують вплив води та засобів проти жиру.
  • 3 хвилі та щітка – суперстійкість до тертя жорсткою щіткою, вологи та більшості миючих засобів. Такий тип найдовше зберігає свій первинний зовнішній вигляд, проте за ціною він набагато дорожчий.

Типи шпалер, що миються
Флізелінові
Багатошаровий матеріал нетканий на основі целюлози. На вигляд, як папір, на дотик – рельєфний текстиль. Шпалери відрізняються високою густиною. Найчастіше вони однотонних світлих відтінків, оскільки виробляються з можливістю фарбування. По малюнках – класика (орнаменти рослинна тематика).

Акрилові
Двошарові повітронепроникні шпалери з шаром спіненого акрилу, яким здійснюється так звана «глибокий друк», що створює рельєфні малюнки. Вони є дешевшою альтернативою, оскільки мають маркування першого типу.

Вінілові
Один з найулюбленіших видів, за рахунок своєї міцності, зносостійкості та здатності імітувати безліч текстур. Кольори не вигоряють на сонці. Більшість із них легко миються. Між собою вони також поділяються на вініл гарячого тиснення, спінений вініл, твердий вініл.

Склошпалери
Виготовляються тканинним методом з ниток, що складаються з вапняку, кварцового піску та глини. Можуть мати як плоский, і опуклий малюнок. Відмінно витримують вплив лужних миючих засобів та жорстких щіток.