Як зробити однокімнатну квартиру зручною для вихованців?

Вибираючи, яку саме квартиру купити, слід передбачати можливість розміщення необхідних вам функціональних секторів і враховувати потреби всіх мешканців.Якщо ж ви плануєте завести домашню тварину, доведеться внести додаткові зміни в облаштування житла.

Суть грамотного планування однокімнатних апартаментів полягає в тому, щоб забезпечити комфорт та безпеку для вихованця, а також спростити для себе процедури догляду за ним. Наприклад, необхідно підбирати меблі, які будуть зручні не тільки для вас, але і для вашого домашнього улюбленця.

Як зробити життя вихованців приємнішим?

Якщо є можливість, не зайвим буде купити у квартиру меблі для тварин. Наприклад, для кішок дуже популярні спеціальні сходи (конструкція, що складається з декількох полиць і перекладин, розташованих один від одного таким чином, щоб кіт міг перестрибувати). Котячі сходи досить компактні для однокімнатних квартир, але при цьому не дозволять тварині занудьгувати.

Також існують спеціалізовані тумбочки, на яких встановлені сходинки або навіть окремі відсіки з м’якою оббивкою, де невеликій тварині буде зручно спати.

Є й простіші варіанти: маленькі лежаки, диванчики або підлогові подушки. З підручних засобів можна взяти ящик із старої шафи або спорудити конструкцію з картонних коробок. На внутрішню поверхню варто постелити м’які тканини. Купуйте кілька іграшок у особистий куточок вихованця.

Не забудьте про облаштування місця для годування тварини та туалету. Найчастіше вони розташовані в коридорах. В однокімнатних квартирах нерідко коридори досить маленькі, тому вам слід продумати точне місце розташування мисок з кормом та іншого інвентарю ще на стадії ремонту і, при необхідності, відокремити цю область.

З акваріумами для рибок та клітинами для гризунів все значно простіше, і ви зможете придбати компактний варіант, який ідеально впишеться у дизайн вашої квартири.

Пам’ятайте, якщо ваша тварина занадто велика, то, як би ви не облаштовували інтер’єр, в однокімнатній квартирі йому буде незручно.

Особливості вибору оздоблювальних матеріалів

У квартирі з тваринами бажано застосування матеріалів, стійких до динамічних навантажень та механічної дії (наприклад, пошкоджень від гострих пазурів та зубів тварин).

  • Для підлоги практичніше використовувати якісний ламінат або лінолеум, а ось килимове покриття вибирати не варто.
  • Для стін найкраще підійде обробка декоративним каменем або пластикові панелі.
  • Замість штор можна встановити жалюзі, а також придбати меблі зі ковзною синтетичною оббивкою.
  • Важливо, щоб матеріали мали стійкість до хімічної дії, на той випадок, якщо вихованець щось проллє.