Паркування в новобудовах: чого чекати?

Для багатьох сімей автомобіль – невід’ємний атрибут, тому, перш ніж купити квартиру, практично всі цікавляться наявністю парковки. Існує кілька їх основних різновидів, і вибір тієї чи іншої залежить від забудовника ще етапі планування. Важливу роль грає клас житлового комплексу, і навіть його місцезнаходження. Крім того, не слід забувати, що вартість місця для паркування теж буде безпосередньо пов’язана з його типом.

Наземне паркування

Часто зустрічається вид, завдяки своїй загальнодоступності та мінімуму складнощів в облаштуванні та обслуговуванні. Найчастіше такі можна знайти в житлових комплексах економ-і комфорт-класу. Вони є одним з найбільш довго існуючих типів, а на вигляд є огородженою асфальтованою площею з розміткою і шлагбаумом. Іноді також встановлюється додатковий навіс, що захищає автомобілі від негоди та впливу сонця. Одним з головних плюсів є їхня доступна ціна і простота у використанні.

Багаторівневе паркування

Цінується завдяки своїй місткості у поєднанні з невисокою вартістю. Поряд з житловими будинками споруджуються відкриті по периметру 2-3-поверхові конструкції, які здатні вмістити не одну сотню автомобілів. Як правило, в них встановлюється освітлення, система протипожежної безпеки та шлагбауми, проект будівлі не передбачає системи вентиляції, оскільки його конструкційні особливості забезпечують природну циркуляцію повітря. На другий або третій рівень машини піднімаються за допомогою рампи, похилої підлоги чи навіть ліфта.

Підземна парковка

Вони являють собою місця для паркування, розташовані безпосередньо під житловим будинком, паркінг оснащується необхідними комунікаціями: освітлення, вентиляція та інше. Зазвичай підземні паркувальні місця облаштовують у РК класу комфорт і вище. Такі паркування відрізняються чудовим рівнем безпеки і цінуються за свою раціональність та зручність у розміщенні авто. Також величезною перевагою є концепція «двір без машин», що надає більше вільного простору для відпочинку та прогулянок на прибудинковій території. Такий варіант – один із найкомфортніших і найбезпечніших.