Поради від експертів з дизайну інтер’єру для дворівневих квартир

Купівля дворівневої квартири ще недавно була нездійсненною мрією, оскільки вона ставилася виключно до лакшері-сегменту, а ціна на таке житло була доступною далеко не для кожного.
Зараз на ринку нерухомості легко знайти дворівневі апартаменти з задовільною ціновою категорією і насолоджуватися всіма плюсами такого вибору.

Велика площа – це, мабуть, одна з ключових переваг двоповерхових квартир, тому що вони відкривають перед мешканцями масу можливостей дизайну інтер’єру та зонування, щоб забезпечити абсолютний комфорт для кожного. Однак, існують свої нюанси, які важливо враховувати, облаштовуючи житло.

 

 

 

 

  1. Зонування. Найчастіше на першому рівні знаходяться кухня та санвузол, а наявну кімнату облаштовують під вітальню, що спрощує багато повсякденних завдань і робить зручним прийом гостей. На другому ж зазвичай розміщують спальню чи робочий кабінет. Звичайно ж, можна вносити безліч коректив у розподіл – що є основним плюсом двоповерхових апартаментів. Не рекомендується обладнати дитячу кімнату на другому рівні, якщо у вас маленька дитина, забезпечте її безпеку.
  2. Мебель. На першому поверсі дворівневої квартири рекомендують поставити більшу частину меблів та інших важливих атрибутів, які застосовуються протягом дня, щоб не підніматися постійно сходами. Подібні за функціоналом області краще групувати на одному рівні. А ось на другому можна зберігати речі, що рідко використовуються (наприклад, сезонний одяг). Крім того, для верхнього поверху краще купити більш компактні та легкі меблі, що зручніше і практичніше, а також менша ймовірність, що виникнуть складності з її підйомом. Зверніть увагу, щоб нічого не загороджував підхід до сходів: нерідко така проблема виникає внаслідок неуважного планування, наприклад, при розкладанні дивана, який у складеному вигляді повністю вписується в інтер’єр, або та ж ситуація з відкритими дверцятами шафи.
  3. Стильовий напрямок. Якщо ви вирішили купити дворівневу квартиру, слід враховувати, що обидва поверхи повинні бути оформлені в одному стилі. Якщо ви хочете виділити кожну область, слід використовувати додаткові елементи декору, проте текстуру, кольори і фактуру бажано зберегти однаковими, незалежно від вибраного стилю.