Романтика та практичність французьких балконів

У сучасній архітектурі нечасто зустрінеш елегантні рішення родом із минулих століть, що відрізняються вишуканістю та затишком. Тому вкрай складно встояти та не купити квартиру з французьким балконом – одним із знакових елементів європейських традицій.

Що таке французький балкон?

У класичному варіанті він являє собою високі вікна від підлоги до стелі з дверцятами та кованим парапетом по краях зовнішнього майданчика шириною не більше 50 см.

Саме огорожу з художнім куванням можна вважати типовою рисою французького балкону. Воно може також встановлюватися безпосередньо в отворі у випадках, коли балкон взагалі не має зовнішнього майданчика, обмежуючись панорамним заскленням та великими дверима. Його модернізованою видозміною можна вважати французьку лоджію, де замість парапетів встановлюється панорамний склопакет.

Чому варто купити квартиру із французьким балконом?

  1. Дизайн конструкції. Плавні вигини ліній з обробкою, стилізованою під традиційні європейські стильові напрямки та високі вікна – незвично розкішне та оригінальне рішення для вітчизняної архітектури. Квартира з таким елементом стане приємним придбанням оку.
  2. Чудова освітленість. У приміщення проникає велика кількість природного денного світла, що робить перебування в кімнаті комфортнішим. Крім того, це є добрим способом економії електроенергії.
  3. Візуальне розширення простору. Нижчі парапети і великі вікна створюють ефект часткового знаходження на вулиці, відкриваючи перед вами гарний краєвид за вікном і роблячи кімнату ширшою.
  4. Внутрішнє оздоблення балкона не потрібне;
  5. Можливість досягти чудової звукоізоляції при використанні спеціалізованих систем скління (необхідні алюмінієві профілі з термомостами або профілі з полівінілхлориду).
  6. Переваги заскленої лоджії: збільшення корисної площі квартири; можливість переобладнання на повноцінне приміщення з невеликими витратами на опалення.

2 найпопулярніші різновиди

  • Класика. Невеликий балкончик з кованою огорожею та маленьким майданчиком або взагалі без нього. Панорамні вікна пропускають величезну кількість світла в кімнату, і така конструкція виглядає дуже естетично.
  • Французька лоджія. Нерідко саме класичні варіанти піддаються реорганізації і замість парапету або за ним встановлюється скління на весь зріст.