Типи замків для вхідних дверей

Облаштування житла включає безліч аспектів, і кожен з них по-своєму важливий, підбір металевих дверей і замків також грає далеко не останню роль. Вирішуючи купити квартиру, ми починаємо продумувати дизайн кожного елемента та інші особливості ремонтних робіт. Як виявилося, від типу замку може залежати зовнішній вигляд та технічні характеристики дверей.

Які бувають замки на кшталт установки?

Накладні

Навіть незважаючи на простоту монтажу, це різновид замку, що втрачає свою популярність. Для його установки потрібно легко зробити отвори для металовиробів і різьблення, дверне полотно залишиться практично цілим. Однак використовується він все рідше, оскільки для надійного закріплення необхідна внутрішня стінка (та, що виходить у квартиру) високої міцності. Класичний варіант дверей: сталевий лист зовні та панелі МДФ на внутрішній стіні – кріпити на таку поверхню замок є не найкращою ідеєю. Двері з металевою обробкою з обох боків також не підходять, тому що товщини заліза зазвичай недостатньо для хорошої фіксації. Бажана товщина не менше 2 мм, проте їх ціна може бути значно вищою. З погляду естетики вони не особливо привабливі, тому що весь корпус знаходиться зовні та псує зовнішній вигляд дверей.

Врізні

Їх розміщують усередині стулки, вирізавши отвір із внутрішньої сторони полотна, зазвичай у комплекті йде декоративна пластина, щоб закрити проріз. Процес установки дещо складніший, але в результаті зовнішній вигляд дверей набагато приємніший. Крім того, стулка виконує захисну функцію, оскільки закриває механізм.

Вкладні

Один з найбільш просунутих варіантів, який багато хто прагне купити в квартиру. Його відмінність від врізного замку полягає в тому, що з торця полотна вирізають отвір не для всього корпусу, а лише під ригелі, що виходять. Тобто механізм закладають усередину ще на етапі виробництва. Найменший розмір прорізів – це відмінне рішення, що дозволяє підвищити міцність дверей, а корпус надійно закритий, не псуючи дизайн полотна. Однак при поломці замка може знадобитися повне розбирання внутрішньої частини стулки.

Класифікація за призначенням

Незважаючи на те, що відповідь на питання, чому всі ми прагнемо купити в квартиру замок, цілком очевидна, існують деякі відмінності в їхньому функціоналі замикаючого механізму, що впливає на зручність у використанні.

  • Замикаючий. Встановлюється у верхній частині над дверною ручкою. Складається з механізму приводу та ригелів. Використовується він виключно для замикання, а якщо ригеля знаходяться в стулці, то двері не зафіксовані і можуть відчинятися, для закриття також бажано дотримувати її, якщо це єдиний встановлений замок. Тому, як правило, його використовують у комплекті з фіксуючим механізмом.
  • Фіксуюче-замикаючий. Зазвичай знаходиться на відстані приблизно 1 метр від підлоги. Він виконує фіксуючу функцію, тобто – за допомогою фалевої клямки (язичок) закріплює стулку в закритому положенні ще перед безпосереднім замиканням. Підпружинений елемент контролюється натискною або поворотною ручкою, що дозволяє за потреби защелкувати двері та утримувати їх у закритому положенні, не замикаючи.