Які бувають сходи у дворівневих квартирах?

Приймаючи рішення придбати дворівневу квартиру, слід ще на етапі перегляду житла звертати увагу на тип сходів, тому що демонтувати її та замінити може бути дуже складно. Існує кілька різновидів, і всі вони мають ряд характерних рис, однак у кожного свої переваги і вам необхідно самостійно вирішити, наскільки комфортно вам буде використовувати ці сходи щодня, по кілька разів на день.

Найчастіше сходи в дворівневих квартирах розташовані або біля стіни, або безпосередньо в центрі кімнати. Якщо надалі ви маєте намір вносити зміни до її зовнішнього вигляду (наприклад, додавати обробку), бажано, щоб ширина сходів була не менше 30 сантиметрів, а висота – не менше 15, проте скрізь існують свої винятки, і все залежить від різновиду ремонтних робіт, які ви збираєтеся проводити, купивши квартиру.

Трендові типи сходів

Консольні. Короткий і сучасний зовнішній вигляд, поширені в багатьох напрямках дизайну інтер’єру. Вони кріпляться тільки до стін, що несуть, і створюється враження, ніби кожен щабель виростає зі стіни, повиснувши в повітрі. Варто відзначити, що у цих конструкцій відсутні перила, а значить купити квартиру з такими сходами, якщо у вас є маленькі діти – не найкраща ідея. Стилі інтер’єру: хай-тек, еко-стиль.

Лікарські. Також відносно новий різновид. Їхньою головною відмінністю від інших видів є перила, які одночасно грають роль несучої конструкції сходів, за рахунок чого вони мають видовжену форму. Щаблі з одного боку пригвинчуються до балясини (підходять як металеві, так і дерев’яні), а з іншого – до стіни, за допомогою металевих стрижнів. Візуально сходи не займають багато місця, створюючи ефект просторості. Стилі інтер’єру: мінімалізм, модерн.

Гвинтові. Користуються великим попитом вже не один десяток років і підходять для різних стильових напрямків інтер’єру. Вони мають центральний стрижень, якого по спіралі прикріплюються сходинки. Їхня головна перевага – можливість розташуватися майже в будь-якій частині кімнати, так як у конструкції немає необхідності кріпитися до стіни. Водночас вони можуть виявитися менш зручними. Стилі інтер’єру: лофт, швейцарський шале.

Маршові – непорушна класика. Найнадійніший і практичніший вид сходів. Включає один або кілька сходових прольотів, які з’єднуються невеликими майданчиками. Сходи можуть бути прямими і поворотними (теоретично допустимий будь-який кут повороту, але найчастіше це – 90 і 180 градусів). Стилі інтер`єру: класика, арт-деко.