За що всім подобаються малоповерхові житлові будинки?

Ще недавно майже повсюди основним трендом на ринку житлової нерухомості були багатоповерхові будинки (18-24 поверхи). Проте на даний момент все частіше покупці роблять вибір на користь тиші, екологічності та приватності. Ось чому зараз багато хто воліє купити квартиру в малоповерховій новобудові, що забезпечує більше спокою та затишку.

Які будинки вважаються малоповерховими?

Зазвичай кількість поверхів не перевищує 5. На під’їзд припадає близько 20 квартир, а на поверсі – не більше 6. Житлові комплекси подібного роду рідко зустрінеш прямо в центрі мегаполісу, оскільки люди, які прагнуть купити квартиру в малоповерховому будинку, з більшою ймовірністю віддадуть перевагу віддаленому місцю поруч із природними ландшафтами. Тому їх будують у більш відокремлених районах. У Харкові та інших великих містах малоповерхові новобудови – не часте явище, ось чому попит на них з кожним роком стає дедалі вищим.

Чому малоповерхівки можуть конкурувати з висотками?

Мінімум ризиків та швидке будівництво. Процедура оформлення для забудовника значно простіша (збір пакету документів, отримання необхідних дозволів), та й самі роботи виконуються набагато швидше. Завдяки цьому можливість затримок з введенням будівлі в експлуатацію майже зводиться до нуля, і споживачі, які вирішили купити квартиру в малоповерховому будинку, зможуть максимально швидко в’їхати без будь-яких складнощів.

Екологічність та комфорт. Такий тип нерухомості практично не будують біля урбанізованих промислових районів. Компактність будівлі значно полегшує пошук ділянки під нього, тому більше можливостей знайти район неподалік природних ландшафтів.

Все частіше в таких житлових комплексах використовується концепція «двір без автомобілів» (підземне паркування), що також добре вирішує проблему забруднення повітря на прибудинковій території. Закритий двір дає безліч можливостей для його обладнання на розсуд мешканців, наприклад додаткового озеленення.

Низьке навантаження на об’єкти внутрішньої інфраструктури. Кількість сусідів значно менша, ніж у класичних багатоквартирних будинках, а отже усім вистачає місць для відпочинку у дворі та на дитячому майданчику, ділянок для вигулу собак, паркувальних місць. Таким чином у кожного мешканця є можливості для комфортного проведення часу.

Приватність. Закритий двір, в якому ви почуватиметеся затишно та безпечно, де мало мешканців, кожного з яких ви знаєте особисто. Тут справді можна відчути себе наче на приватній території.